מצלמות אבטחה למועדונים

לאחרונה ולאור המצב החברתי והביטחוני, משטרת ישראל מחייבת את בעלי המועדונים להתקין מצלמות אבטחה. כיום לא ניתן לפתוח את פעילות המועדונים ללא מערכת שתקליט ותתעד את כל המתרחש במועדון ומחוצה לו. בעלי המועדון מחויבים להודיע על כל קטטה ועל כל מקרה חריג שהוא, וכמו כן לתעד זאת על ידי מצלמות אבטחה אשר מתחברות למערכת הקלטה אשר מקליטה מינימום 30 ימים אחורה. ישנם מקרים שמשטרת ישראל דורשת מעל ל-60 ימים והכל תלוי מאוד במקום וקהל הלקוחות.

על בעלי המועדון לכסות את רוב שטחי המועדון ומחוצה לו , ומדי תקופה מסוימת המועדון חייב להצהיר על תקינות המערכות ועל תחזוקת המערכות ע"י חברה מוסמכת אשר מתעסקת בהתקנת מערכות אבטחה.

במקרים רבים מצלמות האבטחה מצליחות לקלוט אירועים חריגים ולהגן על בעלי המועדונים מסגירה ואף מתביעות משפטיות.
משטרת ישראל מחמירה עם הנושא, ובמקרים רבים אף סוגרת את המועדונים שאין להם את מערכות אבטחה מתאימות, וכאשר מקרה כזה קורה המועדונים מפסידים המון – קהל, כסף, פרסום ועוד.

ראשית, על בעלי המועדון לרשת את המצלמות במקומות שבהם יכולים להיווצר קטטות כגון:
כניסה ראשית, שירותים, רחבת ריקודים, מקומות ישיבה, קופות, סביב הבאר, כניסה משנית, חניה.

לאחר מכן יש להקצות מיקום מערכת שיהיה במקום סגור ושמור מפני גניבה. הרעיון הוא שהמערכת תהיה במקום שלא נגיש למבצע העבירה, כי ברגע שמערכת המצלמות נגנבת לא ניתן לראות את מה שהתרחש.

במקרים רבים לא ניתן לכסות את השטח כולו, לכך נועדו מצלמות ממונעות אשר מכסות 360 מעלות והן בעלות אפשרות פטרול ו/או מעקב אוטומטי. החיסרון של המצלמות הללו הוא שכאשר המצלמה עוקבת אחרי תנועה מסוימת הצד השני חשוף ולא ניתן לראות או להקליט אותו.
כמו כן מצלמות ממונעות מומלצות כאשר ישנו חדר בקרה ו/או אדם אשר יתפעל את המצלמה ויתרכז בצילום כאינטרס של הבעלים.

במקרים אחרים, אין אפשרות אחרת מאשר לשים 2 מערכות גדולות בעלות 16 / 32 ערוצים בכדי לכסות את כל השטח.

משטרת ישראל דורשת התקנת מערכות לספירת קהל אוטומטי, כי ברגע שקורה משהו חריג המשטרה יודעת בדיוק כמה אנשים היו נוכחים, וע"י מצלמות האבטחה ניתן למספר את הקהל. לצורך זה נדרש כיסוי מלא של כל המועדון.

 

המלצה:
רצוי לקחת חברה שיודעת לייעץ ולתכנן את פריסת המצלמות בכדי שלא יהיו בעיות כיסוי.
ישנן חברות רבות אשר מעסיקות יועצי מיגון אשר לא גובות כסף על הייעוץ כל עוד הם עושים את העבודה הסופית, כמו כן ישנן חברות אשר לא גובות כסף כלל, רצוי להתייעץ עם כמה וכמה חברות בנושא.

רענן אברמוביץ
Pro-Cam

מערכת צפייה והקלטה

בזמנו היו משתמשים במערכות מחשב PC מבוססות על מערכת הפעלה חלונות לטובת הקלטת וידאו, כאשר פשוט דוחפים כרטיס הקלטה PCI שהיה מגיע בכמה אפשרויות כגון : כרטיס ל-עד 4 מצלמות, כרטיס ל-עד 8 מצלמות, או כרטיס ל-עד 16 מצלמות. על המחשב הותקנה מערכת להקלטת וידאו ומה שבעצם היה קורה המערכת הייתה מקליטה על הדיסק הקשיח המקומי של המחשב.

עם הזמן הבינו יצרני המערכות כי ישנה בעיה רצינית בהקלטת קבצי וידאו על מחשב ומסיבה מאוד פשוטה, מחשב לא יודע להתמודד עם נפח כה רב. יתרה מכך על מחשבים היו מותקנות מערכות חלונות שהיו פוגמות במערך האבטחה ברשת.

לצורך כך ישבו מתכננים והמציאו את מכשיר ה- DVR STAND ALONE שייתן את התשובה ההולמת להקלטת וידאו בצורה טובה יותר ובטוחה יותר.
להבדיל ממחשב, מכשירי ה – DVR STAND ALONE בנויים בצורה נוחה יותר למשתמש והם נראים כמו ממיר של הוט או YES.
על לוח האם של המכשיר מותקנת מערכת לינוקס ולא חלונות. המערכת בטוחה יותר ופגיעה פחות מווירוסים ברשת.
על המעבד מותקנת תוכנה לניהול וידאו שתורגמה לעברית אשר נוחה מאוד לשימוש.

מכשירי ה- DVR STAND ALONE מכילים בתוכם דיסק קשיח בעל נפח של 500GB, והמערכת תומכת בנפחים של עד 2TB.
להבדיל ממחשב המערכת יודעת לכווץ את קבצי הוידאו שמתקבלים מהמצלמות בשיטת 264H. שיטה זו עוזרת בכיווץ קבצי הווידאו וחוסכת מקום בדיסק כך שניתן לשמור חומר רב יותר על גבי הדיסק הקשיח.

ה- DVR STAND ALONE מגיע בדרך כלל עם כניסות ל- עד 4 מצלמות / עד 8 מצלמות / עד 16 מצלמות / עד 24 מצלמות / עד 32 מצלמות.

כמו כן כיום יש מערכות NVR לטובת מצלמות IP 1.3 מגה פיקסל / 2.4 מגה פיקסל / וכו' בעלות איכות גבוהות במיוחד…

מכשירי ה- DVR STAND ALONE מקליטים בשלוש אפשרויות כגון:

* הקלטה בתנועה – על המצלמה ישנו חיישן אשר מזהה תנועה וכתגובה המכשיר מתחיל להקליט.
* הקלטה רציפה – אופציית הקלטה רציפה לא מומלצת כי היא לא חסכונית וזמני ההקלטות יתקצרו.
* הקלטה לפי יומן – אופציה לטובת שומרי שבת ו/או למקרים בהם רוצים להקליט בשעות מסויימות.

מכשירי ה- DVR STAND ALONE מגיעים עם חיבורים לכל מסך,

חיבורי VGA ו HDMI

על מכשירי DVR STAND ALONE מותקן כרטיס רשת מובנה באמצעותו ניתן לשלוט במכשיר באמצעות האינטרנט וכמו כן לראות הקלטות, להוריד סרטונים ולנהל את המכשיר.

ניתן לחבר עד 4 מיקרופונים לטובת הקלטת שמע לטובת צפייה + הקלטה.

רענן אברמוביץ
Pro-Cam

מצלמות אבטחה בגני ילדים

לאור מקרי ההתעללות שנחשפו לאחרונה באמצעי התקשורת, מצד המטפלות ואו הגננות בגני הילדים, התקנת מצלמות אבטחה בגני הילדים נהפכה להיות יותר פופולארית בקרב ההורים והגננות. התקנת מצלמות אבטחה בגן הילדים משמשת כפיתרון לפיקוח עבור הגננת וההורים, להלן מספר יתרונות בהתקנת מצלמות:

 • יכולת מעקב וצפייה מרוחקת ע"י האינטרנט בשידור חי.
 • יכולת הורדת צילומים וסרטונים מרחוק.
 • יכולת התמקדות לפי שעה או לפי אובייקט.
 • התקנת מערכת אבטחה מאפשרת להורים לצפות ולחוש את החוויות של ילדיהם בגן במשך שעות היום, גם כשאינם לידם.
 • ניתנת אפשרות לחיבור ע"י רשת סלולארית ( iPhone + Android ).
 • מערכת האבטחה מעניקה ביטחון ושקט נפשי רב להורים בזמן שילדיהם שוהים בגן הילדים.
 • התקנת מצלמות אבטחה מאפשרת לבצע מעקב לאורך כל שעות היממה לא רק בשעות פעילות הגן, וכך מספקת הגנה וכאמצעי הרתעה מפני פורצים.
 • מערכת אבטחה מאפשרת לגננת להוכיח את איכותו של הגן בזמן אמת ולעלות את ערכו בקרב ההורים.
 • התקנת מצלמות אבטחה בגן הילדים מעידה על אמינות, אחריות (אין לגן או לגננת מה להסתיר), פתיחות ורמת פיקוח גבוהה.
 • מצלמות האבטחה מאפשרות להורים להתרשם מהיחס האנושי והחם של צוות הגן וכמו כן, להתרשם מהרגלי האכילה, הרגלי המשחק, הרגלי השינה, הרגלי הלמידה, ההתנהגות בחצר של הילד ובפעילויות השונות המתרחשות בגן.
 • מערכת האבטחה מקליטה את האירועים המתרחשים בגן הילדים וכך, ניתן לצפות בחומר המוקלט מהעבר.
 • התקנת מצלמות אבטחה בגן מאפשרת תיעוד פעילות פדגוגית לצורך שימוש בהשתלמויות של צוות הגן.
 • מערכת האבטחה מאפשרת לגננת להשגיח ולפקח על עובדיה כאשר אינה נמצאת בגן הילדים ולוודא, שהעבודה אכן נעשית כראוי.
 • התקנת מצלמות אבטחה בגן משמשת כאמצעי הרתעה עבור עובדים סוררים.
 • אפשרות הצפייה בנעשה מרחוק בגן, מאובטחת באמצעות שם משתמש וסיסמא וניתן לצפות במתרחש מכל מקום בעולם (למשל: כאשר ההורה נמצא בחו"ל).
 • בעזרת מערכת האבטחה ניתן, לצפות בגן הילדים באמצעות רשת האינטרנט כמו כן, בשוק קיימות מערכות אבטחה המאפשרות צפייה גם דרך פלאפון דור שלישי או במחשב כף יד.

לסיכום, כיום כאשר מותקנות מצלמות אבטחה כמעט בכל מקום ומתעדות את המתרחש, בין אם מדובר בחנויות, בפיצוציות, במשרדים, במפעלים, בשדות תעופה, בכבישים, בבנקים, בחוף הים, בקניונים, בבתים פרטיים וכד'. אין ספק, שלאור מקרי ההתעללות שנחשפו בתקשורת, התקנת מצלמות אבטחה בגני הילדים יכולה, לתרום אף יותר, מהתקנת מצלמות אבטחה במקומות אחרים.

רענן אברמוביץ
Pro-Cam

מערכות אבטחה לעסק

ממערכות אבטחה לעסק הינו דבר חיוני לכל עסק בימינו. בעידן בו אחוז הפשיעה עולה מדי שנה, יהיה זה חסר אחריות מבחינת בעל העסק להשאיר את מקום פרנסתו שבו הוא משקיע את מירב האנרגיות שלו ללא מיגון. באמצעות מצלמות אבטחה ואזעקה, בעלי העסקים יכולים להיות בטוחים כי ההתנהלות בעסק נמצאת תחת שליטתם גם כאשר הם אינם נמצאים בקרבת העסק.

באמצעות מצלמות אבטחה ואזעקה נוכל להקטין את אחוזי הגנבה או הפריצה לעסק. הרעיון הוא שנוכל לקבל אינדיקציה ממערכת האזעקה על ידי חייגן שמגיע ישירות למכשירי הטלפון אותם אנחנו מכניסים כ-קו חם למקרי חירום, ולאחר מכן נוכל להיכנס בצורה מרוחקת למצלמות ולראות האם האזעקה או ההתרעה הייתה שווא, כך נחסוך נסיעה לעסק בבהלה, ובמידה והעסק נפרץ נוכל לפחות לבצע הקלטה על המתרחש.

כמו כן מצלמות אבטחה משמשות לתפיסת גנבים פנימיים השייכים לעסק.
הרבה פעמים אנו שומעים על בעל עסק אשר התקין מצלמות אבטחה לעסק ולראשונה הצליח לגלות שעובד זה או אחר הוא האחראי לגירעון החודשי של העסק.
בעזרת מכשירי ההקלטה נוכל לתעד את התאריכים ולהגיע עם תסריט מדויק עם תאריך ושעה על המקרה, כך שהגנב לא יצא מזה בשלום…

מלבד זאת, כדאי לכם גם לדעת כי מצלמות אבטחה לעסק משמשות כאמצעי הרתעה.
כל מי שירצה לפרוץ ולגנוב מהעסק שלכם יירתע ויחשוב פעמיים כאשר הוא יבין כי מותקנות בעסק מערכות אבטחה אשר מתעדות את כל המתרחש. הדבר נכון גם לגבי העובדים, שידעו כי המצלמות המתעדות את כל צעדיהם בעסק והם נמצאים תחת מעקב של המנהל ו/או בעל העסק.

חשוב מאוד לדעת שמבחינה חוקית, החוק עומד לזכותך. בתור בעל עסק הנך רשאי להתקין מצלמות אבטחה בעסק ולעקוב אחר המתרחש. דבר זה ייתן לך את האפשרות לעקוב אחר המתנהל מרחוק.

מצלמות מוסלקות – דבר זה מאפשר לך, בעל העסק, להיות בעל השליטה הבלעדי על העסק. ללמוד על התנהלות העסק, על הפעולות של העובדים שלך, על השעות שבהם מרבית הלקוחות נכנסים לבית העסק, על פעילות הקופה הרושמת וכל זאת ללא ידיעתם של העובדים על כך שיש מצלמות אבטחה. רצוי להתקינן בימים שהעובדים לא נמצאים, וחובה לא לבצע שינוי מבנה בעסק כך שגם עובד וותיק לא יוכל להבחין בשינוי.

מצלמות רגילות – ברגע שמצלמות אבטחה גלויות לעין, הן יוצרות הרתעה. מצלמות אלו בעלות איכות טובה יותר מאשר מצלמות מוסלקות. הטבע של בעלי העסק הוא הרצון לתפוס את העובד בשעה מעשה. עסקים אשר עובדיהם עובדים זמן רב לא ניתן להתקין מצלמות מוסלקות עקב שינוי המבנה – הם פשוט ישימו לב לשינוי וכל ההתקנה תכשל.
רצוי להבהיר לבעלי העסקים שמה שכבר נגנב לא ניתן להחזיר כי אין לכם תיעוד על כך, ומה שימגר את התופעה הן מצלמות רגילות שנראות לעין, עבודת ההרתעה טובה יותר מאשר הרצון לתפוס.

מערכות אבטחה לעסק הן הפתרון המושלם לכל עסק מקטן ועד גדול. מערכות אלו נותנות לך, בעל העסק, את האפשרות לשלוט על כל המתרחש במתחם החיצוני של העסק ובמתחם הפנימי.
בעל העסק הוא זה שיקבע איזה סוג של מערכות אבטחה הן המתאימות ביותר לעסק שלו, מהי הכמות הדרושה לו, באילו אזורים הוא מעוניין להתקין את המצלמות ועוד.

רענן אברמוביץ
Pro-Cam

מערכות אזעקה אלחוטיות

מערכות אזעקה אלחוטיות, הכוללות לוח אם היכול להודיע לך באמצעות קול מה מצב המערכת. מערכות אלה כוללות בדרך כלל גם שלט המאפשר להפעיל אותן מרחוק. כאשר אתה יוצא מן הבית אתה לוחץ בפשטות על הכפתור המתאים בשלט, ושומע את המערכת מודיעה לך שהיא דרוכה (ומוכנה לכל צרה שלא תבוא).

כשאתה שב הביתה / לעסק, אתה לוחץ על כפתור הנטרול בשלט, והמערכת מודיעה לך שהיא מנוטרלת. כך אתה יכול להיכנס הביתה מבלי למהר אל לוח הבקרה כדי לנטרל את המערכת ולמנוע את הפעלת הסירנה.

זה יתרון משמעותי שיש את השלט, אך חשוב לשמור עליו, כי במידה והוא נגנב או נעלם לכם, הכניסה לבית / לעסק תהיה קלה מן הרגיל, לכן חשוב שתהיה אפשרות לנטרול האופציה.
כמו כן חשוב מאוד להתקין קיבורד (לוח מקשים) באם וכאשר אין לנו שלט נוכל לשלוט על הדריכה והנטרול.

התקנת המערכת מתבצעת ע"י גלאים אלחוטיים שמוזנים ע"י סוללות ליתיום חסכוניות.

היתרון בהתקנת מערכת אלחוטית הוא שאין צורך כלל בהעברת חוטים בבית / בעסק, וכמו כן ניתן להחביא את המערכת כך שלגנב שנכנס לבית או לעסק ייקח זמן רב עד שימצא את המערכת, ולא יהיו לו חוטי מעקב של הגלאים.

ניתן לחבר חייגן כמו בכל מערכת אזעקה אחרת, וחיבור למוקד במידת הצורך. בזמנו מערכות אלחוטיות היו נחשבות בעייתיות, היו מזעיקות ללא הפסקה, מפני שהיו רגישות במיוחד, אך המערכות החדשות עברו מאז שידרוגים וכן בדיקות תקינות ע"י טכנאים מוסמכים כדי לספק ללקוח אמינות ושלוות נפש לגבי המערכות.

אמנם המערכות יקרות מעט יותר מהמערכות הקוויות, אבל אם יש לכם את האפשרות – זה כדאי.
אנו תקווה כי מערכת האזעקה שתרכשו תהווה רק גורם הרתעה ולא תצטרך להוכיח את פעולתה.

רענן אברמוביץ
Pro-Cam

מערכות אזעקה קוויות

מערכות אלו מומלצות ללקוחות אשר בתיהם ו/או בתי העסק אשר ברשותם נמצאים במצב של שיפוץ או בנייה, כאשר זה אפשרי להעביר קווים בתוך צנרות כך שלא יהיו גלויות לעין הלקוח (מבחינה אסטטית) וכמובן לא גלויות לעין הפורץ (מבחינת אבטחה).

יתרון משמעותי במערכות אלה הוא אפשריות "אזורים" נרחבת (עד96 )

ניתן גם להעביר קווים לאזורים מרוחקים אשר במערכות אזעקה אלחוטיות זה צורך רכישת מכשירים נוספים כדי להעביר אות בין הגלאי למערכת.

כמו כן ישנה אפשרויות להרחבת המערכת לשלטים וגלאים אלחוטיים.

החסרון במערכות אלו הוא העברת תשתיות וקווים, צורך זה לפעמים מגביל את יכולת ההתקנה בזמנים (אם הלקוח בונה או משפץ בית קודם יש להעביר תשתיות ורק לאחר סיום הבנייה יש להרכיב את האביזרים והגלאים לצורך שמירת תקינותם).

יתרון נוסף הוא שהגלאים אינם פועלים על סוללות ואין צורך להחליפם מדי שנה בממוצע.

כמובן שבמערכות אלו יש אפשרות לחיבור קווי טלפון או מוקד לפי דרישת לקוח וכמו במערכות אלחוטיות ישנה אפשרות לחיבור כרטיס חיוג סים במקרה וקו טלפון קווי אינו קיים.

מוטה כהן
Pro-Cam